Posjet Baybarsa Altuntasa, poduzetnika i ulagačkog anđela

Baybars Altuntas,serijski poduzetnik, ulagački anđeo i voditelj mnogih međunarodnih projekata s područja društvene odgovornosti, održao je gostujuće predavanje s temom A road map for University Students: How to launch a business from scratch as a university student na Odjelu za ekonomiju i poslovnu ekonomiju 19. travnja 2018.

Datum: 21.04.2018 Autor: Sandra Buratović Maštrapa

Također, u Rektoratu Sveučilišta sastao se s prorektorom za međunarodnu suradnju i znanost izv. prof. dr. sc. Martinom Lazarom, koji ga je upoznao s aktivnostima Sveučilišta u Dubrovniku.

Baybarsu Altuntasu Europska strukovna udruga poslovnih anđela (EBAN) odala je 2013. priznanje kao najboljem pojedincu u Europi koji se na globalnoj razini angažirao u radu na poduzetničkome ekosustavu. Danas je globalni predvodnik na području poduzetništva i novim naraštajima ukazuje na put uspjeha, služeći se svojim jedinstvenim sustavom, poznatim pod nazivom The map to success: Your rise to entrepreneurship®, tj. Zemljovid koji vodi do uspjeha: Vaš uspon do poduzetništva. Njegove knjige prevedene su na više jezika i na svakome od njih postale su bestselerima. Još kao student, Altuntaş je dobio priznanje kao jedan od četrdesetero najinovativnijih poslovnih ljudi u Turskoj. Film prema njegovoj životnoj priči snimio je TRT, turska državna radiotelevizija. Altuntaş je pionir sustava franšiza u Turskoj i na području Balkana. Smatraju ga i ocem franšiza u Turskoj. Utemeljitelj je Turske udruge za franšize, koja predstavlja Tursku u Svjetskome vijeću za franšize. Njegov bestseler postavio je rekord s 24 reizdanja u prvih šest mjeseci nakon izlaska i po broju prodanih primjeraka čak nadmašio knjigu o Steveu Jobsu.