UNIDU akcija pošumljavanja opožarenog područja na Pelješcu

Datum: 03.12.2018 Autor:

Nastavak na humanitarnu akciju prikupljanja novčanih sredstava za udrugu „Djeca Pelješca“ bila je društveno korisna aktivnost pošumljavanja sadnicama rogača opožarenog područja na Pelješcu na lokaciji Postup - Mokalo, koja se održala 1. prosinca 2018. UNIDU Alumni klub organizirao je besplatan prijevoz autobusom za Alumne, studente i zaposlenike Sveučilišta. Zavod za mediteranske kulture Sveučilišta u Dubrovniku donirao je 100 sadnica rogača. Nakon toga, domaćini s Pelješca osigurali su ručak u wine baru „Peninsula“ u Oskorušnomu. Kako je taj dan na Pelješcu organiziran Dan otvorenih vrata peljeških podruma, iskorištena je prilika za uživanje u degustaciji najboljih peljeških vina. Nakon wine bara Peninsula, posjetile su se vinarije Miličić i Matuško.